fbpx
Купи!

Душек Teen

Original price was: 14.060,00 ден.Current price is: 11.250,00 ден.

  • Висококвалитетна навлака со антиалергенски својства, се пере на 30оC,  направена од плетенина која ги задоволува сите барања на Öko-Tex стандарди
  • Закопчување со патент
  • Душекот е направен во комбинација на два вида пена која го следи развојот на детето
  • Модерен дизајн на навлаката на душекот
SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Опис

Душек за правилен детски раст!

Доколку сте родител или планирате да бидете, или можеби сакате да израдувате некое дете кое го надраснало бебешкото креветче со нов душек, веројатно сте се нашле во дилема каков душек да одберете за правилен раст и развој на детето. Во широката понуда на душеци која е на пазарот, па дури и во повисоката ценовна категорија на душеци, не е лесно да се пронајде идеален душек за детска возраст 2-15 години.

Со оглед дека станува збор за чувствителна возраст, каде правилниот развој на ‘рбетниот столб е од исклучителна важност за здрав раст на децата, развивме душек во соработка со ортопеди и педијатри, кој со својот состав ќе ги задоволи горенаведените критериуми, а со антибактериската перлива навлака со уникатен дизајн и порака воедно би бил и душек кој Вашето дете многу лесно ќе го засака.

Доколку сте биле во дилема поврзана со купување на сличен производ, душекот Teen би бил одличен избор. Иновативниот и модерен модел на креирање на овој производ го прави овој душек здраво место за спиење, овозможувајќи му на Вашето дете правилен одмор и раст. Душекот е со вкупна висина од 16 цм, затворен со патент од сите страни.

Пораката која се наоѓа на душекот гласи: “Не дозволувај стравот да ги попречи твоите сништа, дури и тогаш кога твојот страв е твојот најголем сон.“.

  • Антиалергиска навлака
  • Закопчување со патент
  • Внатрешна навлака
  • ПУ пена ПЕ3030 профилирана
  • ПУ пена ПН2534 профилирана

Дополнителни информации

Димензија:

190×80, 190×90, 200×80, 200×90

Scroll to Top