Душек Memory 4+16

од 19.290,00 ден

Ametist е драгоцен камен и прва асоцијација за него се мирот и спокојот, затоа што делува смирувачки на нервниот систем. Својствата на amesit сеуште се проучуваат од страна на научниците за неговата примена во индустријата на системите за спиење; енергијата прави баланс и хармонија со што ги смирува  нервите, ја претвора негативната енергија во позитивна, помага во решавањето на проблемите при спиење и го подобрува квалитетот на сонот со што прави идеална средина за спиење, со отстранувањето на негативната енергија концентрирана во телото ја подобрува функцијата на мозокот, го намалува менталниот умор од прекумерната работа и стрес, штити од зрачењето на електричните уреди.

  • Висококвалитетна навлака со антиалергиски својства, се пере на 30 оC, направена е од плетенина која ги задоволува барањата на Öko-Tex стандардите
  • Навлака на закопчување со патент
  • Душекот е направен во комбинација на мемори пена, а во основата со пена со нормална тврдост
  • Термоактивна мемори пена прилагодлива на контурите на телото, и обезбедува особена удобност и опуштеност
  • Ametist платно со честици од драгоцен камен за спокоен и мирен сон
SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Најпопуларна комбинација на пени во Светот!

Доколку сакате на своето тело да му овозможите чувство на удобност, ова би бил идеалниот душек за Вас. Многу често, вршејќи ги секојдневните активности, нашето тело е изложено на стрес, мускулите ни стануваат згрчени, па во текот на ноќта им е неопходно опуштање. Мемори пената која се користи за изработка на овој душек, преку својата основна карактеристика која е адаптирање кон обликот и температурата на Вашето тело, ќе Ви ја ослободи тензијата од мускулите и ќе ви овозможи опуштено спиење во текот на ноќта.

  • Ametist® антиалергиска навлака
  • Закопчување со патент
  • Мемори пена ВА5015
  • ПУ пена ПН3540

Дополнителни информации

Димензија:

190×120, 190×140, 190×160, 190×180, 190×80, 190×90, 200×120, 200×140, 200×160, 200×180, 200×80, 200×90

Scroll to Top