Душек Dalia

од 16.100,00 ден

Q-Dry&Soft® технологијата додаде совршена хидрофилност и нежно на допир платно кое обезбедува супериорен квалитет и епитет на висока удобност. Препознатлива е по:антистатичност, антистрес фукнцијата која ослободува статичен електрицитет, лесно се чисти, нелизгаво платно во споредба со обичните полиестер платна.

 • Висококвалитетна навлака со антиалергиски својства, се пере на 30оC, направена од плетенина која ги задоволува барањата на Öko- Tex стандардите
 • Навлака на закопчување со патент од типот лете-зиме
 • Џебчесто јадро на пружината кое овозможува анатомско подржување на телото
 • Двостран душек со две нивоа на тврдост
 • Мемори пена со опција за дополнителни удобности
 • Внатрешна навлака
 • Q- Dry&Soft® технологијата на произведување на плетенината овозможува побрзо сушење на навлаката отколку кај стандардните душеци
SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Тврда или мека подлога, изборот е Ваш!

Почувствувајте го совршенството во спиењето на душекот Dalia. Со јадро изградено од засебни џебни опруги во комбинација со мемори пена од едната, и ПУ пена со нормална тврдост од другата страна, како и исклучително квалитетна антиалергиска навлака со Q-Dry&Soft технологија и лето-зима ефект на истата, душекот Dalia спаѓа во врвот на балансот вложено-добиено. Душекот е со вкупна висина од 23 цм и се препорачува за лица со телесна тежина до 100 кг.

За лицата потешки од 100 кг, во понуда имаме и појачана варијанта на душекот наменета за лица со телесна тежина до 130 кг, Dalia Plus.

 • Q-Dry&Soft® антиалергиска навлака
 • Закопчување со патент
 • ПЕС вата 250 г/ м2
 • Волнена вата 250 г/ м2
 • Ретекс
 • Внатрешна навлака
 • Мемори пена ВА5015
 • ПУ пена ПН3540
 • Меки филц 1000 г/ м2
 • Џебчесто јадро на пружината

Дополнителни информации

Димензија:

190×120, 190×140, 190×160, 190×180, 190×80, 190×90, 200×120, 200×140, 200×160, 200×180, 200×80, 200×90

Scroll to Top