fbpx

ТВ Комода Енкел

6.500,00 ден

Надополнете го со фиоки или вратнички од серијата ФОРА по ваша желба.

Материјал:
Полица: честички, лесонит, акрилна боја, материјал за полнење целулоза (100% рециклиран), пластичен кант.
Главни делови: лесонит, пластика.

Што е добро да се знае
Препорачуваме комодата да биде малку поширокока од телевизорот. Одговара на ТВ со големина до 63 инчи. Можете да изберете поголем телевизор ако не е потежок од одредената максимална тежина на оптоварување на горниот дел ТВ комодата.
Горната површина на мебелот од ТВ е наменета за телевизор со максимална тежина од 30 кг.

Монтажа и инсталација

Безбедност и усогласеност
Овој држач за ТВ мора да се прицврсти на ѕидот со оковот кој е вклучен во пакувањето.

Монтажана ѕид
Различни ѕидни материјали бараат различни видови прицврстувања. Користете додатоци погодни за ѕидовите на вашиот дом, кои се продаваат одделно.

Што е вклучено
Вклучен е оков за монтирање на ѕид.

Безбедност и усогласеност
Овој мебел мора да се прицврсти на ѕидот со помош на фиксирачкиот дел вклучен во пакувањето.

Комбинирајте и комплетирајте
Може да се комплетира со фиоките или вратичките FORA. Се продава одделно.

Предности
Ова парче мебел можете да го користите како делител на просторијата бидејќи изгледа подеднакво убаво од сите страни.

Што е иверица: Иверата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

 

Категории ,

Опис

Дизајн кој лесно се вклопува во дневната, спалната соба или каде и да посакате. Направете комбинација со серијата Фора по Ваша желба.

  • ТВ Комода;
  • Димензии (Ш/В/Д): 160x37x38cm
  • Цената е БЕЗ МОНТАЖА и ПРЕВОЗ.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top