fbpx

Кревет Смарт со латофлекс подница

15.900,00 ден

Софа, кревет за еден, кревет за двајца во едно парче мебел! Совршено кога сте тесни со простор. Доколку ви се допаѓа стилот, можете да го усогласите со друг мебел од серијата Смарт.

Овој дневен кревет е едноставно и брзо решение за да добиете дополнителен простор кога имате гости да спиете. Само извлечете ја основата и ќе добиете кревет за двајца.

Во големите фиоки има доволно простор за дополнителни ќебиња, перници, постелнина или други работи што сакате да ги чувате и да ги имате при рака.

Едноставен изглед кој е прекрасен од секој агол – поставете го креветот слободно да стои или со главата на главата до ѕидот. Добивате и пространи кутии за складирање кои непречено се лизгаат на тркалата.

Фиоки со граничник, кои непречено се лизгаат.

Што е иверица: Иверата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

Опис

Кутијата за складирање лесно се лизга и излегува благодарение на тркалата на дното.

Кутиите за складирање на креветот Смарт одлично се вклопуваат со рамката за креветот Смарт. Тие се вклопуваат уредно под креветот и се на исто ниво со рабовите на креветот. Максимален товар 8кг по фиока. Максимална тежина на креветот до 120 кг.

Може да седите удобно во кревет благодарение на високата табла – само ставете неколку перници зад грб и ќе имате удобно место за читање и гледање телевизија.

Флексибилната рамка за креветот ќе изгледа одлично во комбинација со вашиот избор на текстил и мебел за спална соба.

Прилагодливите страни овозможуваат употреба на душеци со различни дебелини.

Основата на креветот има 28 летви изработени од залепени слоеви кои се прилагодуваат на тежината на телото и ја зголемуваат флексибилноста на душекот, како и комфорни зони кои ја следат линијата на телото.

  • Материјал: иверица, лесонит, акрилна боја;
  • Димензии: (Ш) 205 (200) x (Д) 96(90) см;
  • Нега: Избришете со крпа натопена во благ детергент. Избришете со чиста, сува крпа.
  • Пакување: три картонски пакети;
  • Боја: бела;
  • Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top