fbpx

Кревет Јава со фиока

19.900,00 ден

Едноставен изглед кој е прекрасен од секој агол – поставете го креветот слободно да стои или со главата до ѕидот. Добивате и пространи кутии за складирање.

Што е иверица: Иверата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

Опис

Рамката за кревет од оваа колекција е комбинација на стил и функционалност. Креветот комбинира два експресивни декори: Noble Oak и Black Gloss, кои ќе ја загреат просторијата и ќе и дадат на спалната соба елегантен и пријатен карактер. Дополнителна фиока на крајот од креветот служи како практичен и естетски сад за постелнина.

  • Тапациран со црна еко-кожа, потпирачот за глава ќе биде удобен потпирач за грб за време на вечерната релаксација со книга или лаптоп;
  • Страничните вдлабнатини може да се користат како место за чување книги, списанија или телефон;
  • Сјајната завршница на фиоката му дава леснотија на целиот аранжман;
  • Креветот одлично се комбинира со друг мебел од истата колекција;
  • Цената е без подница, можете допонително да ја нарачата кај нас;
  • Максимално оптоварување на креветот до 220кг;
  • Димензии (ширина x висина x длабочина) 203,6 cm x 99,5 cm x 163,5 cm;
  • Број на пакети: 6
  • Тежина: 84кг;
  • Креветот е изработен од висококвалитетна иверица.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top