fbpx
Купи!

Душек Basic

7.970,00 ден15.880,00 ден

  • Висококвалитетна навлака со антиалергенски својства, изградена од ткаенина која ги задоволува Öko-Tex стандардите
  • 7 зонско компактно јадро на душекот за дополнителна удобност
SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Високоеластичен душек за секого

Душекот Basic е класичен душек од пена кој претставува основа на понудата на душеци на Moj San. Јадрото на душекот се состои од ПУ пена која Ви овозможува добра анатомска потпора во текот на спиењето и чувство на нормална тврдост доколку душекот е поставен на латофлекс подлога. Анатомското прилагодување на душекот кон Вашето тело е овозможено благодарение на 7 зонското профилирање на јадрото на душекот. Платното на навлаката на душекот е антиалергиско и антибактериско и истото е фиксно, без можност за перење на истото. Душекот од сите страни е затворен со трака по неговите рабови.

Душекот Basic може идеално да Ви послужи како помошен душек, душек за Вашата викендичка или апартман, но и за секојдневна употреба. Душекот Basic има вкупна висина од 16 цм. Душекот е компактен и како таков добро би прилегал на Вашиот кревет.

  • Антиалергиска навлака
  • ПЕС вата 100 г/м2
  • Ретекс
  • ПУ пена ПН2534 профилирана

Дополнителни информации

Димензија:

190×90, 200×160, 200×180

Scroll to Top