fbpx

Трпезариска маса ТБЛТ

19.900,00 ден

Функционална, округла маса на пуштање со интересен изглед, која одлично ќе се вклопи во внатрешноста на кујната или трпезаријата. Масата ќе обезбеди простор за удобно јадење и исто така ќе биде центар за состаноци за семејството и пријателите, особено кога ќе се расклопи. Ова парче мебел е совршено за ентериери во модерен стил.

  • Горна маса во декор Артисан даб кој имитира природно жито
  • Заоблен горен дел со димензии 155 x 110 cm кога се расклопува
  • Оригинални, коси ногарки направени од метал, обработени во црна боја
  • На масата може да се сместат до шест лица
  • Лесна за чистење површина

Повеќе информации:
Монтирање: немонтирано
Боја: Артисан даб
Тип: Трпезариска маса

Пакување
Број на пакувања: 3

Одржување и чистење
Избришете со крпа натопена со благ детергент.
Исушете го со чиста крпа.

Што е добро да се знае
Дополнителни информации
За 4 до 6 лица.
Се препорачува само за внатрешна употреба.

Предности
Масата нема видливи агли кога ја користите затворена, благодарение на нејзиниот паметен дизајн.
Ногарките на масата остануваат во аглите кога ја продолжувате, така што имате доволно простор за столиците.

Димензии на производот:
Ширина: 110 см
Висина: 74.5 см
Длабочина: 110(+45)см

Карактеристики на производот:
Боја на нагарки: Црна
Боја на плотна: Артисан даб

Опис

Изработена е со метални ногарки.

  • Со вклучен механизам;
  • Метални ногарки;
  • Боја: црна-артисан даб.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top