fbpx

Кревет Смарт со латофлекс подница

13.900,00 ден14.900,00 ден

Едноставен изглед кој е прекрасен од секој агол – поставете го креветот слободно да стои или со главата до ѕидот. Добивате и пространи кутии за складирање кои непречено се лизгаат на тркалата.

Фиоки со граничник, кои непречено се лизгаат.

Напомена: Кутиитена лизгање не се вклучени во цената на креветот. Тие се посебни единици и се наплаќаат дополнително! Латофлекс подницата од 200х160см е ВКЛУЧЕНА во цената на производот.

Што е иверица: Иверата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

SKU: Не е достапно Категории ,

Опис

Голем простор за складирање е уредно скриен под креветот во форма на четири пространи фиоки. Совршен за држење јоргани, перници и постелнина.

Кутијата за складирање лесно се лизга и излегува благодарение на тркалата на дното.

Кутиите за складирање на креветот Смарт одлично се вклопуваат со рамката за креветот Смарт. Тие се вклопуваат уредно под креветот и се на исто ниво со рабовите на креветот.

Може да седите удобно во кревет благодарение на високата табла – само ставете неколку перници зад грб и ќе имате удобно место за читање и гледање телевизија.

Флексибилната рамка за креветот ќе изгледа одлично во комбинација со вашиот избор на текстил и мебел за спална соба.

Прилагодливите страни овозможуваат употреба на душеци со различни дебелини.

Основата на креветот има 28 летви изработени од залепени слоеви кои се прилагодуваат на тежината на телото и ја зголемуваат флексибилноста на душекот, како и комфорни зони кои ја следат линијата на телото.

  • Материјал: иверица, лесонит, акрилна боја;
  • Димензии: (Ш) 166 (160) x (Д) 205(200) см; или (Ш) 186 (180) x (Д) 205(200) см;
  • Нега: Избришете со крпа натопена во благ детергент. Избришете со чиста, сува крпа.
  • Пакување: четири картонски пакети;
  • Боја: бела или сонома;
  • Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top