fbpx

Перница MS Visco Travel

1.530,00 ден

MojSan Visco Anatomic line перници

 • Одличен избор за специфични и пребирливи спијачи
 • Изработени од високо квалитетна мемори пена, анатомски обликувана за поставување на главата во соодветна позиција за спиење како би се избегнале негативните ефекти од превртување и барање на идеална позиција за време на спиењето.
 • Ортопедски и терапевтски карактер на делување на Вашето тело, помагаат кај проблеми со ‘рчење и ја поттикнуват циркулацијата на крв благодарение на способноста на прилагодување кон обликот и положбата на телото во даден момент.
 • Практични и преносливи перници со посебна торбичка за складирање и носење. Од сега не мора да се грижите за спиење на други места без својата перница! Каде и да сте Вие, тука е и Вашата перница.
 • MojSan Visco Anatomic line перници – одговор на новата технологија за проблемите со спиење кои ги имаат луѓето како резултат на модерниот и брз начин на живот!

Нема на залиха

Категорија Ознаки: ,

Опис

 • Перница MojSan Visco TRAVEL – совршена перница за оние кои често патуваат. Со својот волумен се издојува од класичната понуда на перници со слична намена и е идеална за патувања со авион, автомобил, воз, а исто така е одлична поддршка за вратот додека сте на Вашиот кауч, во Вашата канцеларија, за кратка дремка.
  Изработен е од висококвалитетна мемори пена, посебно анатомски обликувана за поставување на главата во соодветна позиција за спиење на места кои не се предвидени за тоа како би се овозможило добро спиење во амбиент кој не одговара на класично спиење во кревет. Поради дополнителна удобност мемори пената е перфорирана и перницата дополнително дише низ воздушните канали.
  Кои се карактеристиките на перницата Visco TRAVEL?
  • Мемори пена со затворени ќелии и појачана густина за врвна удобност
  • Воздушни канали за подобрена циркулација на воздух и исклучителна проветреност
  • Антиалергиска навлака перлива на 400C за едноставно одржување
  • 3D прозрачна трака за дополнителна циркулација на воздух
  • Travel – Прилагодлива врвка со пластичен затегач за прилагодување на големината и обликот на вратот.
  Практична и пренослива перница со квалитетна торбичка за носење. Не морате да се грижите за транспорт на Вашата перница каде и да патувате бидејќи оваа перница доаѓа со торбичка за практично сместување и носење.
Scroll to Top