fbpx

Перница MS Visco Therapedic

4.240,00 ден

MojSan Visco Anatomic line перници

 • Одличен избор за специфични и пребирливи спијачи
 • Изработени од високо квалитетна мемори пена, анатомски обликувана за поставување на главата во соодветна позиција за спиење како би се избегнале негативните ефекти од превртување и барање на идеална позиција за време на спиењето.
 • Ортопедски и терапевтски карактер на делување на Вашето тело, помагаат кај проблеми со ‘рчење и ја поттикнуват циркулацијата на крв благодарение на способноста на прилагодување кон обликот и положбата на телото во даден момент.
 • Практични и преносливи перници со посебна торбичка за складирање и носење. Од сега не мора да се грижите за спиење на други места без својата перница! Каде и да сте Вие, тука е и Вашата перница.
 • MojSan Visco Anatomic line перници – одговор на новата технологија за проблемите со спиење кои ги имаат луѓето како резултат на модерниот и брз начин на живот!

7 на залиха

Категорија Ознаки: ,

Опис

 • Перница MojSan Visco THERAPEDIC ги намалува болките во вратниот дел на ‘рбетот предизвикани од оштетени нерви, болки како резултат на стоматолошки зафати или други проблеми поврзани со вратниот дел на рбетот.
  Претставува идеална основа за Вашиот врат и глава и рамномерно се прилагодува на Вашите анатомски контури ослободувајќи го телото од притисоци во вратниот дел на ‘рбетот и овозможува услови за непречена циркулација на крв.
  Кои се карактеристиките на перницата Visco THERAPEDIC ?
   
  • Мемори пена со затворени ќелии и појачана густина за врвна удобност
  • Воздушни канали за подобрена циркулација на воздух и исклучителна проветреност
  • Антиалергиска навлака перлива на 400C за едноставно одржување
  • 3D прозрачна трака за дополнителна циркулација на воздух
  • Therapedic – aнатомски продолжена екстензија на перницата за правилна потдршка на вратот
  Помага кај проблеми со несоница, немир во текот на спиењето и главоболки поврзани со лошото спиење.
  Може да се користи како додаток на CPAP уред со маска за потпомогнато дишење за пациенти кои патат од апнеа, нарушено дишење за време на спиењето каде се случува потполн прекин на дишењето неколку пати во текот на ноќта.
Scroll to Top