Перница MS Visco Ergonomic

2.910 ден

MojSan Visco Anatomic line перници

  • Одличен избор за специфични и пребирливи спијачи
  • Изработени од високо квалитетна мемори пена, анатомски обликувана за поставување на главата во соодветна позиција за спиење како би се избегнале негативните ефекти од превртување и барање на идеална позиција за време на спиењето.
  • Ортопедски и терапевтски карактер на делување на Вашето тело, помагаат кај проблеми со ‘рчење и ја поттикнуват циркулацијата на крв благодарение на способноста на прилагодување кон обликот и положбата на телото во даден момент.
  • Практични и преносливи перници со посебна торбичка за складирање и носење. Од сега не мора да се грижите за спиење на други места без својата перница! Каде и да сте Вие, тука е и Вашата перница.
  • MojSan Visco Anatomic line перници – одговор на новата технологија за проблемите со спиење кои ги имаат луѓето како резултат на модерниот и брз начин на живот!

6 на залиха

Категорија: Тагови: ,

Опис на производот

Перницата MojSan Visco ERGONOMIC е изработена од висококвалитетна мемори пена која што е анатомски обликувана за поставување на главата во идеална позиција за спиење како би се избегнале негативните ефекти од превртување и барање на идеална позиција за време на спиењето.

ПерницатаMojSan Visco Ergonomic  има ортопедски и терапевтстки карактер на делување на Вашето тело, помага кај проблеми со ‘рчење и ја поттикнува циркулацијата на крв благодарение на способноста на прилагодување кон обликот и положбата на телото во даден момент.

ПерницатаMojSan Visco Ergonomic  го намалува или елиминира ‘рчењето благодарение на идеалниот облик на базата на перницата која ја поставува Вашата глава во состојба на мирување. Ги намалува болките во рамењата и вратот благодарение на термоактивната особина на прилагодување на мемори пената со што се постигнува добра поддршка која е потребна на Вашиот врат и рамења. Може да се користи од сите 4 страни и е компатибилна со сите позиции на спиење – на грб, на страна или на стомак.

Карактеристики на перницата MojSan Visco ERGONOMIC

  • Мемори пена со затворени ќелии и појачана густина за врвна удобност
  • Воздушни канали за подобрена циркулација на воздух и исклучителна проветреност
  • Антиалергиска навлака перлива на 400C за едноставно одржување
  • 3D прозрачна трака за дополнителна циркулација на воздух
  • Ergonomic – Анатомски зголемен дел на перницата за компатибилност со раменскиот појас

Опуштајќи го телото и прилагодувајќи се на неговиот облик перницата Ве ослободува од притисокот на вратниот дел и овозможува непречена циркулација на крвта поради што не чувствувате укоченост која доведува до потреба за вртење.

Scroll to Top