fbpx

Перница MS Olivoil Memory

2.510,00 ден

Јадро на перницата:

  • обликувана мемори пена
Надворешна навлака:
  • висококвалитетна антиалергиска ткаенина
  • 3Д ткаенина за вентилација
Димензии: 70х40х12см

Нема на залиха

Категорија Ознаки: ,

Опис

Перница Olivoil Мемори 

  • Антиалергиска перница врз база на мемори пена која идеално се адаптира на Вашиот врат
  • Навлака со Olivoil®  третман со микрокапсули на маслиново масло
  • 3Д пропустлива трака за подобра циркулација на воздухот
  • Надворешна навлака со патент, перлива на 40°C
  • Практично пакување во кутија со рачка за носење

Перницата Olivoil Мемори е анатомска перница произведена од термоактивна мемори пена и практична перлива навлака за секојдневна употреба. Внатрешноста на оваа перница се приспособува на обликот на Вашата глава и врат, и е препорачана за лица кои сакаат пониско спиење. Мемори пената е профилирана со воздушни каналчиња кои овозможуваат циркулација на воздухот и го спречуваат прекумерното потење.

Антиалергиската перлива навлака е третирана со Olivoil®, односно микрокапсули на маслиново масло и е збогатена со 3Д пропустлива трака која го олеснува циркулирањето  на воздух и го намалува задржувањето на влага во внатрешноста на перницата.

Scroll to Top