fbpx

Перница MS Climate 70×50

2.170,00 ден

Microgel влакната се исклучително тенки нано влакна, кои со својата неверојатна  мекост создаваат луксузна удобност која често се споредува со удобноста која ја нудат производите со пердуви.
Microgel производите се идеално решение за луѓето кои се осетливи на алергии, бидејќи не дозволуваат задржување на грини и други алергени кои имаат лошо влијание на спиењето.
Идеално се комбинирани со 3D прозрачна лента за полесна циркулација на воздухот и создавање на идеално климатско опкружување при спиењето и го задржуваат првобитниот облик долг временски период на користење.

11 на залиха

Категорија Ознаки: ,

Опис

 • Перницата МојSan Climate со интегрирани ваздушни канали преку употреба на  3D airmesh платно овозможува непречена циркулација на воздухот, што е еден од предусловите за здрав и опуштен сон.
  Производ со атрактивен дизајн за здрав и освежувачки сон настанат како спој на прецизна технологија и обработка на антилаергиски материјали.
  Предности и карактеристики на перницата MojSan Climate
  • перница со врвна завршна изработка
  • атрактивен и модерен дизајн
  • интегрирани воздушни канали преку употреба на  3D airmesh платно кое овозможува непречена циркулација на воздухот
  • дистрибуцијата на влажноста надвор од перницата спречува развој на грини и бактерии
  • можност за перење и сушење на целата перница
  • полнење со микрогел влакна за врвно чувство при спиењето
  • исклучително мека перница
  • достапна во димензија 70x50cm.
  Со дишењето на перницата се врши дистрибуција на влажноста и се спречува развој на грини и бактерии. Овој антилаергиски производ со ултра мека навлака има уште една исклучителна карактеристика која е изразена преку можноста за перење на целата перница и брзо сушење на истата
  MICROGEL влакна,  исклучително тенки нано влакна, кои преку својството на исклучителна мекост пружаат луксузна удобност која често се споредува со удобноста која ја пружаат производите со пердуви.
Scroll to Top