fbpx

Перница MS Bamboo 70×50

2.900,00 ден

Microgel влакната се исклучително тенки нано влакна, кои со својата неверојатна  мекост создаваат луксузна удобност која често се споредува со удобноста која ја нудат производите со пердуви.
Microgel производите се идеално решение за луѓето кои се осетливи на алергии, бидејќи не дозволуваат задржување на грини и други алергени кои имаат лошо влијание на спиењето.
Идеално се комбинирани со 3D прозрачна лента за полесна циркулација на воздухот и создавање на идеално климатско опкружување при спиењето и го задржуваат првобитниот облик долг временски период на користење.

Нема на залиха

Категорија Ознаки: ,

Опис

 • Перница  MojSan Bamboo со полнење од органски бамбус влакна во комбинација  со памучно платно е одговор на Вашите потреби за здраво опкружување при спиењето.. Комбинацијата на материјали од кои е изработена оваа перница ја вклучуваат во ПРЕМИУМ сегментот на MojSan колекцијата.
  Предноси и карактеристики на перницата MojSan Bamboo :
  • Перница со врвна завршна изработка
  • Исклучително мека на допир
  • Надворешна перлива навлака со патент
  • Дополнителна внатрешна навлака од памучни влакна
  • Полнење од органски бамбус влакна и микрогел за врвно чувство при спиењето
  • Прилагодлива – висината може да се регулира
  • Достапна во димензија 70x50cm
  Перницата се состои од надворешна перлива навлака  со патент , внатрешна додатна памучна навлака полнета со мешавина од бамбус и микрогел влакна за врвно чувство при спиењето и квалитетен сон.
  Со оглед на структурата и начинот на полнење,  висината на  перницата може да  се регулира со цел задоволување на сопствените анатомски потреби за спиење.
  Се препорачува кај лица кои се склони на потење . Перницата Bamboo спаѓа во премиум понудата на перници  MojSan.
  ORGANIC Bamboo,  Природно, органско влакно добиено од сптеблото на бамбус. Бамбусот е 100% природен материјал за чие одгледување не се потребни вештачки ѓубрива или агро хемикалии.
Scroll to Top