fbpx

Кревет Ленубеларо со наткасни + латофлекс подница + ЛЕД

36.900,00 ден

Креветот од колекцијата Ленубеларо совршено ќе се вклопи во спална соба во скандинавски стил. Просторот за спиење е 160×200 cm и создава удобно место за спиење за двајца. Подигнатата рамка и сандакот за постелнина скриен под неа ќе го олеснат складирањето на јоргани и перници. Мебелот Ленубеларо може да се комбинира со други елементи од колекцијата.

 • Димензии на креветот: ширина 165,2 cm x висина 98,5 cm x длабочина 204,9 cm;
 • Предлагаме да купите душек со димензии: 160х200;
 • Креветот во декор на Oak Riviera ќе ги надополни скандинавските и модерните ентериери;
 • Лизгачките подметачи го штитат подот од гребење.

Опис

Голем простор за складирање е уредно скриен под креветот.. Совршен за држење јоргани, перници и постелнина.

Може да седите удобно во кревет благодарение на високата табла – само ставете неколку перници зад грб и ќе имате удобно место за читање и гледање телевизија.

Флексибилната рамка за креветот ќе изгледа одлично во комбинација со вашиот избор на текстил и мебел за спална соба.

Прилагодливите страни овозможуваат употреба на душеци со различни дебелини.

Основата на креветот има 28 летви изработени од залепени слоеви кои се прилагодуваат на тежината на телото и ја зголемуваат флексибилноста на душекот, како и комфорни зони кои ја следат линијата на телото.

 • Материјал: медијапан, иверица, лесонит, акрилна боја;
 • Димензии: (Ш) 160 x (Д) 200 см;
 • Нега: Избришете со крпа натопена во благ детергент. Избришете со чиста, сува крпа.
 • Пакување: 6 картонски пакети;
 • Тежина: 102.9 кг;
 • Волумен: 0.194 m3;
 • Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top