fbpx

Комода Јава

9.900,00 ден

Пространата комода која комбинира два експресивни декора: Noble Oak + Black Gloss. Парчето мебел ќе биде совршено во дневната соба, спалната соба, ходникот и трпезаријата. Комбинацијата на два благородни декори ќе му даде на ентериерот пријатна атмосфера и ќе одговара на секој внатрешен дизајн.

 • Има три фиоки, шест пространи полици скриени зад дабовиот преден дел кои ќе ви овозможат да складирате многу работи;
 • Можете да ги ставите вашите омилени фотографии или други додатоци и украси на масата;
 • Дрвениот декор е совршена позадина за едноставни, црни рачки;
 • Максимално оптоварување на маса до 20кг;
 • Максимално оптоварување на полицата до 5кг;
 • Максимално оптоварување на фиоката до 3кг;
 • Комодата одлично се комбинира со друг мебел од истата колекција;
 • Оков за монтирање на ѕид вклучен во комплетот;
 • Комодата е изработена од висококвалитетна иверица.

Опис

Дизајн кој лесно се вклопува во спалната соба или каде и да посакате. Фиоките се лизгаат непречено, а вие можете да ја изберете завршницата што најмногу ви се допаѓа.

 • Материјал: иверица, лесонит, акрилна боја;
 • Нега: Избришете со крпа натопена во благ детергент. Избришете со чиста, сува крпа.
 • Пакување: 2 картонски пакети;
 • Тежина: 42кг;
 • Димензија: 134.5 x 93.5 x 34.1см
 • Боја: орев-црна;
 • Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

 

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top