fbpx

Клуб маса Хавана

10.900,00 ден

Клуб масата е суштински елемент во опремувањето на дневната соба. Оваа, покрај стандардната полица, има и мала практична фиока која се лизга од под горниот дел за складирање на мали, најпотребни работи.

 • Покриена е со декор даб, совршено имитирајќи ја структурата на природното дрво;
 • Плотната на масата е со димензии 110 x 70см кои гарантираат соодветен употреблив простор;
 • Дополнителен простор за складирање е обезбеден со полица и фиока сместени под горниот дел од масата;
 • Рабовите на мебелот се кантирани со ABS кант;
 • Масата е направена од иверица со дебелина од 32мм која може да издржи товар до 20кг;
 • Совршено се вклопува со друг мебел од истата колекција;
 • Едноставна инсталација и лесно одржување на површината;
 • Површина која лесно се чисти;
 • Едноставно склопување.
Категорија

Опис

Модерен изглед прикладен за опремување на различни простори.

 • Материјал: иверица;
 • Димензии:  110x45x70см;
 • Тежина: 34,8кг;
 • Пакување: 2 картонски кутии;
 • Боја: даб;
 • Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top