fbpx

Гарнитура Босфор

55.000,00 ден

Одмор во различни димензии

Кога сакате да ја опремите вашата дневна соба така што секој дел да има своја доза на релаксација, идеалното решение е ТДФ сет. Составени од најудобните и специјално дизајнирани троседи, двоседи и фотелји, нашите ТДФ комплети ве покануваат да уживате во удобноста и квалитетот карактеристични за секое парче мебел од нашиот асортиман.

* Цените и димензиите на производот се информативни и предмет на грешки. “Вардар Мебел” го задржува правото дополнително да ги корeгира.

Опис

     Материјалите даваат бескрајни можности и комбинации преку кои можете да создадете уникатно искуство за вашиот простор. Ако точно знаете што сакате – ние можеме да го направиме токму тоа за вас, а доколку барате решенија дизајнирани од врвни експерти, повторно сте на правото место. Веќе 30 години создаваме комбинации од најквалитетни материјали кои заедно прават, покрај визуелното доживување, вашиот амбиент има и допир кој остава силен впечаток. Дрвото е само дрво, а ткаенината е само ткаенина ако не ги обработувате со љубов, вештина и визија. Додадете на тоа совршено чувство за детали и ќе добиете автентични парчиња мебел што одговараат на сечиј вкус.

  • Димензии: Тросед:225x100x75cm / Двосед:185x100x75cm / Фотеља:90x100x75cm  (Сите елементи се со вграден механизам)
  • Простор за спиење на троседот: 190х140см; 
  • Со кутија за постелнина;
  • Со вкучен механизам за спиење;
  • Бонел жичано јадро + ПУ пена за поголема удобност;
  • Pet Friendly штофови.
Scroll to Top