fbpx

Гардеробер Кент 80

12.900,00 ден

– Двокрилен гардеробер;
– Корпус од иверица со дебелина од 18 мм во артисан храст декор;
– Вратите се изработени од иверица со 18 мм дебелина во премиум бел декор;
– Класично отворање на вратите;
– Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

На малите простори им треба паметно складирање. Овoj гардеробeр има висечка прачка за кошули и фустани, внатрешна полица за сложена облека како што се маици и џемпери – а има и простор за закачување долги алишта.

Совршено за сложени, но и за облека што виси на закачалка, без разлика дали е долга или кратка.

Што е иверица: Иверицата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

Опис

Димензии на производот:
Ширина: 84 см
Висина: 207 см
Длабочина: 56 см

Карактеристики на производот:
Материјал и дебелина: иверица 18мм
Преден материјал и дебелина: иверица 18мм
Боја на телото: артисан даб
Боја на предната страна: бела/артисан даб

Повеќе информации:
Монтирање: немонтирано
Боја: бела/артисан даб

Тип: Гардеробер

Пакување
Број на пакети: 4

Вкупна тежина на сите пакувања: 86,55 kg

Димензии на пакувањето 1: Ш:207cm x В:47cm x D:55cm
Тежина на пакувањето 1: 32,5 кг

Димензии на пакувањето 2: Ш:86cm x В:11cm x Д:55cm
Тежина на пакувањето 2: 30 кг

Димензии на пакувањето 3: Ш:19cm x В:4cm x D:40cm
Тежина на пакувањето 3: 19,05 кг

Димензии на пакувањето 4: Ш:51cm x В:10cm x D:10cm
Тежина на пакувањето 4: 5кг

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top