fbpx

Гардеробер Кент 120

17.900,00 ден

– Трокрилен гардеробер;
– Корпус од иверица со дебелина од 18 мм во артисан храст декор;
– Вратите се изработени од иверица со 18 мм дебелина во премиум бел декор;
– Класично отворање на вратите;
– Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

На малите простори им треба паметно складирање. Овoj гардеробeр има висечка прачка за кошули и фустани, внатрешна полица за сложена облека како што се маици и џемпери – а има и простор за закачување долги алишта.

Совршено за сложени, но и за облека што виси на закачалка, без разлика дали е долга или кратка.

Што е иверица: Иверицата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

Опис

Димензии на производот:
Ширина: 124 см
Висина: 207 см
Длабочина: 56 см

Карактеристики на производот:
Материјал и дебелина: иверица 18мм
Преден материјал и дебелина: иверица 18мм
Боја на телото: артисан даб
Боја на предната страна: бела/артисан даб

Повеќе информации:
Монтирање: немонтирано
Боја: бела/артисан даб

Тип: Гардеробер

Пакување
Број на пакети: 4
Вкупна тежина: 123,6 кг

Димензија на пакетот 1: Ш:207cm x В:6cm x Д:55cm
Тежина на пакет 1: 45,85 кг

Димензии пакет 2: Ш:126cm x В:11cm x Д:58cm
Тежина на пакет 2: 45,7 кг

Димензија на пакет 3: Ш:195cm x В:5cm x Д:40cm
Тежина на пакет 3: 25,55 кг

Димензија на пакет 4: Ш:51cm x В:10cm x Д:10cm
Тежина на пакет 4: 6,5 кг

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top