fbpx

Гардеробер Kапаза

23.900,00 ден

Голем, простран лизгачки гардеробер што совршено ќе се вклопи во многу модерни мали апартмани, како и пространи апартмани. Совршено ќе стои во спалната соба, ходникот, соблекувалната или тинејџерската соба. Тоа е толку спектакуларен елемент на собата што сигурно ќе ги воодушеви членовите на домаќинството, како и многу гости. Создаден е за луѓе кои го ценат изгледот, практичноста, употребливоста и функционалноста на купениот производ.

  • Гардероберот е украсен со хоризонтални линии видливи на површината на огледалото и на вратата;
  • Впечатлив сјаен бел декор;
  • Висококвалитетна иверица, дополнително, задниот внатрешен ѕид е изработен од лакирана HDF плоча со висока цврстина и отпорност;
  • Функционален лизгач на ногарките за мебел што ќе го спречи гребењето на подот;
  • Металните оклагии ќе ви овозможи удобно и пространо да ја обесувате облеката;
  • Внатрешните полици и шипки за закачување на облека обезбедуваат многу простор за складирање;
  • Просторот во гардеробата е поделен на два дела, од кои секој стандардно е опремен со горната полица и шина за облека;
  • Комплетот вклучува фитинзи за монтирање на мебелот на ѕид.
Категорија

Опис

Гардеробот од серијата Капаза имаат двостран лизгачки механизам, носат естетско освежување и заштедуваaт простор. Неговиот ентериер се состои од странично поставени врати и бар за гардеробер. 

Димензии (Д/Ш/В):  200,1×61,6×190,5

Цената е без монтажа.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top