fbpx
Купи!

Фотеља Дилан – PREMIUM

Original price was: 33.480,00 ден.Current price is: 30.130,00 ден.

Фотељата Dilan PREMIUM лесно се прилагодува во модерен или релаксирачки амбиент заради својот раскошен дизајн. Опциите за тапацир се достапни во еднобојна, двобојна ткаенина или кожа, и/или комбинацијата на кожа и ткаенина која може да ја изберете. Неговиот обемен потпирач за нозете во облик на коцка е придружен со соодветниот тапацир.

Структура: Повеќеслоен дрвен панел со флексибилна полиуретанска пена;
Димензии (Д/Ш/В): 90 x 90 x 83см;
Внатрешна рамка: Челични профили;
Задна внатрешна рамка: Флексибилна полиуретанска пена во ладна форма, полиестерски влакна;
Седиште: Полиуретан во облик со различна густина, полиестерски влакна.

Категорија

Опис

Kaрактеристики:

  • Пакување: 1 ком стреч фолија+картонско пакување;
  • Материјал: Мебел птоф, еко кожа или природна кожа;
  • ХР пена 40кг/м3;
  • Меки седишта.
Scroll to Top