fbpx
Купи!

Аголна гарнитура Лаки

Original price was: 89.900,00 ден.Current price is: 72.900,00 ден.

Аголната гарнитура “Лаки” е идеално решение за уредување на дневната соба. Овој модел има можност за претворање во кревет со површина за спиење од 203×121см.

Материјали: Цврсто буково дрво, сирова и бела иверка d=16mm, HDF, лепак, филц, спојници, сунѓер 32kg/m3, рамка 200g, ткаенина за мебел, шарки и хардвер на виткање

Длабочината на седиштето ја прави оваа аголна совршен за одмор и повремена попладневна дремка.

Штофот лесно се чисти.

Опис

▴ Димензии: 279 х 238см;
▴ Простор за спиење: 203х132см;
▴ Конструкција буково дрво;
▴ Полнење: PU 35кг/м3 + вал опруга;
▴ Со вклучен лифт механизам;
▴ Механизми за потпирање;
▴ Избор на агол.

Пакување:
Број на пакети: 2
Вкупна тежина: 182.6 кг

Димензии на пакет 1: Ш:173cm x В:91cm x Д:116cm
Тежина пакет 1: 88 кг

Димензии пакет 2: Ш:240cm x В:91cm x Д:129cm
Тежина пакет 2: 94.6 кг

Scroll to Top