fbpx

Наткасна Далате

4.000,00 ден

Класичната ноќна масичка е идеален практичен елемент за вашата спална соба. Со својата суптилна структура и декорот во даб Катанија кој имитира природно дрво, таа внесува топлина и елеганција во ентериерот. Овој внимателно дизајниран мебел ќе го подобри изгледот на вашата спална соба, додавајќи ѝ пријатен и софистициран амбиент.

 • Предниот дел на мебелот е украсен со линеарна влошка во декор Black Matt;
 • Горната плотна е функционален простор за поставување ноќна светилка;
 • Практична отворена вдлабнатина, совршена за мали предмети;
 • Пространа фиока за практично складирање на лични предмети;
 • Елегантна рачка изработена од црна пластика;
 • Максималното оптоварување е 20 кг;
  Максималното оптоварување на празниот дел е 10 кг;
 • Максималното оптоварување на фиоката е 3 кг;
 • Лесна за чистење површина;
 • Едноставно и брзо склопување.

Опис

Дизајн кој лесно се вклопува во спалната соба или каде и да посакате. Фиоките се лизгаат непречено, а вие можете да ја изберете завршницата што најмногу ви се допаѓа.

 • Материјал: иверица, лесонит, акрилна боја;
 • Димензии: (Ш) 50.2 x (Д)33.8  х (В) 45.2см;
 • Нега: Избришете со крпа натопена во благ детергент. Избришете со чиста, сува крпа.
 • Пакување: 1 картонски пакет;
 • Тежина: 10кг;
 • Боја: Благороден даб;
 • Цената е БЕЗ МОНТАЖА и ПРЕВОЗ.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top