fbpx

Кревет Еспорао со фиоки

31.900,00 ден

Едноставен изглед кој е прекрасен од секој агол – поставете го креветот слободно да стои или со главата до ѕидот. Добивате и пространи кутии за складирање..

Што е иверица: Иверата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

Опис

Голем простор за складирање е уредно скриен под креветот.. Совршен за држење јоргани, перници и постелнина.

Може да седите удобно во кревет благодарение на високата табла – само ставете неколку перници зад грб и ќе имате удобно место за читање и гледање телевизија.

Флексибилната рамка за креветот ќе изгледа одлично во комбинација со вашиот избор на текстил и мебел за спална соба.

Прилагодливите страни овозможуваат употреба на душеци со различни дебелини.

  • Материјал: иверица, лесонит, акрилна боја;
  • Димензии: (Ш) 160 x (Д) 200 см;
  • Нега: Избришете со крпа натопена во благ детергент. Избришете со чиста, сува крпа.
  • Пакување: картонски пакети;
  • Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top