fbpx

Гардеробер Кент 160

20.900,00 ден

– Четворокрилен гардеробер;
– Корпус од иверица со дебелина од 18 мм во артисан храст декор;
– Вратите се изработени од иверица со 18 мм дебелина во премиум бел декор;
– Класично отворање на вратите;
– Цената е БЕЗ МОНТАЖА.

На малите простори им треба паметно складирање. Овoj гардеробeр има висечка прачка за кошули и фустани, внатрешна полица за сложена облека како што се маици и џемпери – а има и простор за закачување долги алишта.

Совршено за сложени, но и за облека што виси на закачалка, без разлика дали е долга или кратка.

Што е иверица: Иверицата се произведува од рециклирано дрво  – така што парчињата дрво со несоодветна нијанса, како и поголемите и помалите струготини  стануваат суровина. За да го заштитиме мебелот од влага и оштетувања, нанесуваме лак, фолија или фурнир.

Опис

Димензии на производот:
Ширина: 163 см
Висина: 207 см
Длабочина: 56 см

Карактеристики на производот:
Материјал и дебелина: иверица 18мм
Преден материјал и дебелина: иверица 18мм
Боја на телото: артисан даб
Боја на предната страна: бела/артисан даб

Повеќе информации:
Монтирање: немонтирано
Боја: бела/артисан даб

Тип: Гардеробер

Број на пакeти: 5
Вкупна тежина на сите пакувања: 153,25 kg
Димензии на пакување 1: Ш:207cm x В:6cm x Д:55cm
Тежина на пакување 1: 48,05 кг

Димензии на пакетот 2: Ш: 165cm x В: 6cm x D: 55cm
Тежина на пакување 2: 31,85 кг

Димензии на пакување 3: Ш:81cm x В:11cm x Д:53cm
Тежина на пакување 3: 29,8 кг

Димензии на пакување 4: Ш:195cm x В:7cm x Д:40cm
Тежина на пакување 4: 35,55 кг

Димензии на пакување 5: Ш:51cm x В:10cm x Д:10cm
Тежина на пакувањето 5: 8 кг

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top