fbpx

Столица 602-Д

7.200,00 ден

Стабилната рамка изработена од масивно дрво, обоена во свежи тонови кои внесуваат ведрост во мрачните денови.

Достапна во повеќе бои, како би можете лесно да ја сместите во вашиот простор.

.

 • Пакување: картонска кутија (2 столици во кутија);
 • Димензии на кутијата : 700х500х1100 (0,39м3);
 • Тежина на една столица: 8 кг;
 • Тежина на пакетот: 18 кг.

* Цените и димензиите на производот се информативни и предмет на грешки. “Вардар Мебел” го задржува правото дополнително да ги корeгира.

SKU: G-602-1-1-1-1 Категорија

Опис

Како би било целиот дом да го уредиш во ист стил? Серијата 602-Д подеднакво добро се вклопува во кујната, трпезаријата, спалната соба или ходникот. Конструкцијата од цврсто дрво е отпорна на удари.

 • Боја: По избор;
 • Ширина: 48cm;
 • Висина: 92cm
 • Длабочина: 56cm;
 • Пакување: картонска кутија (две столици во кутија);
 • Нега: Избришете со благ раствор на сапун. Избришете со чиста, сува крпа.
 • Изработка: изработена од буково дрво.

Дополнителни информации

Тежина 8 кг
Димензии 48 × 92 × 56 cm
Scroll to Top