fbpx

Јорган MS Bamboo

6.360,00 ден8.000,00 ден

Природно, органско влакно добиено од стебло на бамбус кое веќе со децении се користи за производство на системи за спиење. Бамбусот апсорбира влажност 4 пати побрзо од памукот и брзо ја испарува. Овозможува циркулација на воздухот што е карактеристика која највеќе ја истакнува предноста на користење на бамбусот во производите за спиење
ORGANIC BAMBOO
Бамбусот е 100% природен материјал за чие одгледување не се потребни вештачки ѓубрива или агро хемикалии, додека чувството кое го пружа на телото е слично на она кое го пружаат свилата и кашмирот.
Основни карактеристики на органскиот бамбус:
 • Апсорбира влажност 4 пати побрзо од памукот
 • Овозможува циркулација на воздухот
 • 100% природни материјали бидејќи за одгледување на бамбусот не се потребни вештачки ѓубрива и пестициди
 • Содржи BAMBOO KUN,
 • Бамбусот е билка за чиј раст е потребно од 45 до 60 дена и е идеална за еколошко одгледување
 • Не задржува мириси и ги задржува антиалергиските својства низ целиот век на употреба на производот
BAMBOO KUN 
Бамбусот во својата структура содржи BAMBOO KUN, антибактериски природен агенс кој оневозможува развој на бактерии на платното од овие влакна и до преку 50 перења. Овој природен агенс гарантира задржување на антиалергиските својства подолг период на користење на производот.
SKU: Не е достапно Категорија Ознаки: ,

Опис

 • Јорганот MojSan Bamboo, е практичен  целогодишен премиум покривач од колекцијата MojSan наменет за лица склони кон алергии и оние кои се обидуваат да најдат решение за потењето во текот на ноќта. Полнет со природни органски бамбус влакна кои гарантираат совршен амбиен за удобни сништа. Комбинацијата на материјали од кои е изработен го вбројуваат овој производ во PREMIUM сегментот на MojSan колекцијата.
  Предности и карактеристики на јорганот MojSan Bamboo:
  • јорган со врвна завршна изработка
  • исклучително мек на допир
  • едноставен за одржување и брзо се суши
  • овозможува неверојатно чувство на мекост и прозрачност
  • полнење од органски бамбусови влакна и микрогел за врвна удобност при спиењето
  • за мирен сон во текот на целата година – целогодишен покривач
  • достапен во димензии:  SINGLE 200x140cm i DOUBLE 200x200cm.
  Јорганот е волуменозен и пружа неверојатно чувство на мекост и прозрачност благодарение на микрогел влакната кои во комбинација со органскиот бамбус го сочинуваат неговото полнење.
  Едноставен е за одржување , лесно се пере и суши . Овие карактеристики му ја подигаат вредноста на повисоко ниво во однос на класичните покривачи.
  За спокоен сон преку целата година , Јорган МојСан Bamboo!
  Се препорачува кај лица кои се склони на потење . Перницата Bamboo спаѓа во премиум понудата на перници  MojSan.
  ORGANIC Bamboo,  Природно, органско влакно добиено од сптеблото на бамбус. Бамбусот е 100% природен материјал за чие одгледување не се потребни вештачки ѓубрива или агро хемикалии.
  MojSan Bamboo Collection сетот вклучува перница MojSan Bamboo и Јорган MojSan Bamboo.
  DOyouBAMBOO…

Дополнителни информации

Димензија:

200×140, 200×200

Scroll to Top