Над-душек Trend

од 1.850 ден

  • Висококвалитетна навлака со антиалергиско својство, се пере на 30оC, направена е од плетенина која ги задоволува барањата на Öko-Tex стандардите
  • Навлаката на над-душекот се закопчува со патент и може да се пере
  • Над-душек со еластични држачи на четирите страни
  • Подлога од пена со нормална тврдост со висина од 5 цм
  • Најдобар  сооднос на вложено- добиено
Откажи

*Доколку сте заинтересирани за друга димензија, Ве молиме контактирајте не на vardarmebel@yahoo.com

SKU: N/A Категорија:

Опис на производот

Практично и едноставно!

Доколку сакате релативно мало финансиско оптоварување, а сепак да ја поправите состојбата на Вашата подлога за спиење, над-душекот Trend е вистинското решение. Над-душекот Trend се одликува со практична употреба и едноставност во одржувањето. Во својата структура има ПУ пена која е обложена со антиалергиска перлива навлака со патент механизам. За да неговата функционалност биде уште подобра, на краевите на над-душекот Trend додадовме и еластични држачи како над-душекот не би можел да се лизне од подлогата на која би го поставиле. Вкупната висина на над-душекот Trend е 6 цм и е добар избор доколку преферирате да спиете на подлога со нормална тврдост.

  • Висококвалитетна антиалергиска навлака
  • Закопчување со патент
  • ПЕС вата 200 г/м2
  • Ретекс
  • ПУ пена ПН2534

Дополнителни информации

Димензија

120×60, 190×120, 190×140, 190×160, 190×180, 190×80, 190×90, 200×120, 200×140, 200×160, 200×180, 200×80, 200×90

Scroll to Top