Над-душек Olivoil Memory

8.380,00 ден17.760,00 ден

Предностите на маслинката како билка и нејзините медицински својства ја инспирираа технологијата да ја употреби и пренесе на платно. Маслиновото масло ги содржи витамините Е, А, Д и К кои ги обновуваат клетките и го успоруваат процесот на стареење. Тоа својство ,благодарение на технологијата, се пренело и на платното. Olivoli® третманот помага во одржување на влажноста на кожата. Кожата во допир со платното се обновува во текот на спиењето, Olivoli® платното ја прави кожата помека и поелсатична, со што обезбедува идеална средина за спиење.
SKU: Не е достапно Категорија

Опис

Совршен допир на удобноста!

Доживејте го неверојатното чувство на удобност спиејќи на над-душекот Olivoil Memory. Висококвалитетната навлака на овој над-душек со Olivoil третман својата вредност ја пронаоѓа во овој исклучително удобен производ со вкупна висина од 7 цм. Над-душекот е наменет за оние лица кои имаат императив на врвна удобност. Над-душекот Olivoil Memory на краевите има еластични затегнувачи чија намена е прицврстување на над-душекот за постоечкиот душек или друга подлога за спиење, а со цел спречување на лизгање на самиот над-душек од подлогата на која е поставен. Функционалноста на овој производ се изразува и преку лесно виткање во ролна како би можеле лесно да го понесете со себе на некое патување. Над-душекот има и патент механизам, што овозможува и перење на самата навлака.

  • Olivoli® антиалергиска навлака
  • Закопчување со патент
  • Волнена вата 100 г/м2
  • Ретекс
  • Мемори пена ВА5015
  • 3Д лента за проветрување

Дополнителни информации

Димензија:

190×120, 190×140, 190×160, 190×180, 190×80, 190×90, 200×120, 200×140, 200×160, 200×180, 200×80, 200×90

Scroll to Top