Душек Memory Roll 3+12

од 12.900 ден

 • Високо квалитетна навлака која се вади и пере антиалергиски својства изработена од ткаенина која ги задоволува Oeko – tex стандардите
 • Душекот е направен во комбинација на пена со нормална тврдост и мемори пена
 • Термоактивна мемори пена прилагодлива на контурите на телото обезбедувајќи особена удобност и опуштеност
 • Спакуван во вид на ролна што го олеснува транспортот и испораката
Откажи

*Доколку сте заинтересирани за друга димензија, Ве молиме контактирајте не на vardarmebel@yahoo.com

SKU: N/A Категорија:

Опис на производот

Комбинација на практичност и удобност

Земајќи ја во предвид популарноста на мемори пената во индустријата за производство на душеци, креиран е душекот Memory Roll 3+12, како одговор на барањето на празарот за достапен и функционален душек. Душекот е практичен од аспект на роловано пакување на истиот, комбинација на квалитетна потпора на телото која ја нуди ПУ пената со нормална тврдост и удобноста на мемори пената. Навлаката на душекот е третирана со антиалергиски третман за долготрајно елиминирање на грините и бактериите од душекот. Високо квалитетна навлака која се вади и пере антиалергиски својства изработена од ткаенина која ги задоволува Oeko – tex стандардите. Вкупната висина на душекот е 18 цм.

 • Висококвалитетна антиалергиска навлака
 • Патент затворач
 • ПЕС вата 400 г/м2
 • Ретекс
 • Мемори пена ВА5015
 • ПУ пена ПН2534

Дополнителни информации

Димензија

190×120, 190×140, 190×160, 190×180, 190×80, 190×90, 200×120, 200×140, 200×160, 200×180, 200×80, 200×90

Информации за производ

Постави прашање за производот

  Scroll to Top